Şimdiki Çalışmaları

Pınar Dönmez yoğun olarak devam ettiği öğretmenlik kariyerinin yanında; sahne performansı, konserleri ve yeni besteleri üzerinde çalışmaktadır.
 
2010’da İstanbul’daki konserlerinde de kendisine eşlik etmiş olan orkestrasıyla ilk etapta sadece keyif almak amacıyla stüdyoya girmiştir. Kayıt çalışmaları çok keyifli ve yaratıcı sonuçlar verince, Pınar Dönmez şarkılarını dinleyicileriyle paylaşmak üzere piyasaya sürmeye karar vermiştir. Orkestrasında akustik gitarı Rob Scholtens, kontrbası Pieter Althuis ve perküsyon/davulu Joost Visser çalmıştır.
 
İlk albümü olan ‘Hayata Evet’, Pınar Dönmez’in özünü aramak ve ifade tarzını keşfetmek için çıktığı yolculuğun müzikteki bir yansıması niteliğinde. Albümde yer alan parçaların çoğu kendisini etkileyen türkülerden oluşuyor. Dört tane de kendi bestesinin bulunduğu albümde, türküleri yorumlayarak kendi özüyle olan bağını keşfetmek istemiş Pınar Dönmez.
 
Albümün 14 Ekim 2013’te Türkiye ve tüm dünyada iTunes üzerinden piyasaya çıkışı ve tanıtımının ardından, Türkiye ve Avrupa’da konserler vermektedir. Konser bilgilerini Pınar Dönmez’in Facebook Sayfası ‘ından da takip edebilirsiniz.
 
Kendi bestelerine ağırlık vereceği 2.ci albümünün hazırlıklarına şimdiden başlamış olan Pınar Dönmez, albüm kaydolup piyasaya çıkana kadar sosyal medya aracılığıyla sık sık akustik video paylaşımlarında bulunacaktır. Takip etmek için Pınar Dönmez’in Youtube Sayfası ‘na abone olabilirsiniz.
 
Pınar Dönmez’in ilk albümü ‘Hayata Evet’i dinlemek ve satın almak için; iTunes.